Autobus dla Bezdomnych i Potrzebujących 2022

 

1 grudnia 2022 na łódzkie ulice wyruszył po raz dziewiętnasty „Autobus dla bezdomnych i potrzebujących”, wożący ciepłe posiłki oraz zimową odzież.

Ok. godz. 21:00 autobus wyjeżdża ze Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady 17, a potem odwiedzi kolejno: dworzec Łódź Kaliska (od strony al. Unii Lubelskiej), pl. Barlickiego (od strony ul. Małej), Stary Rynek (od strony ul. Podrzecznej) oraz rynek u zbiegu ul. Przybyszewskiego i ul. Tatrzańskiej. Odwiedzający autobus mogą liczyć na ciepłą zupę, pieczywo, gorącą herbatę, a także zimową odzież oraz koce.

Projekt „Autobusu dla bezdomnych i potrzebujących”, realizowany jest przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi i MPK.

Autobus będzie kursował do 15 marca 2023 r.

Prośba o pościel, koce ciepłą odzież

 

Zarząd i podopieczni Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Łódzkie zwracają się z serdeczną prośbą o przekazywanie pościeli (kołder, poduszek), kocy i ciepłej odzieży.
Pościel i odzież można dostarczać do każdej z naszych placówek na terenie Łodzi :
– Schroniska dla bezdomnych mężczyzn – Łódź ul. Nowe Sady 17 (wjazd od zajezdni autobusowej)
– Schroniska dla bezdomnych mężczyzn – Łódź ul. Szczytowa 11
– Schroniska dla bezdomnych kobiet – Łódź ul. Kwietniowa 2/4

Za wszystkie przekazane rzeczy z góry serdecznie dziękujemy

 

Zbiórka darów w Centrum Handlowym Galeria Łódzka

W tym tygodniu trafiły do nas dary zebrane z inicjatywy Zarządu Centrum Handlowego Galeria Łódzka.

 

Zarząd i podopieczni Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Łódzkie przekazują serdeczne podziękowania za przeprowadzoną zbiórkę na terenie Centrum Handlowego Galeria Łódzka oraz za okazane wsparcie osobom w kryzysie bezdomności.

Projekt „Nowa droga – aktywizacja społeczno-zawodowa podopiecznych TPBA w Łodzi”

Od 1 września Towarzystwo Pomocy im. Świętego Brata Alberta realizuje projekt „Nowa droga”.

 

Jego głównym celem jest aktywizacja społeczno-zawodowa 50 osób bezdomnych zamieszkałych w łódzkich placówkach TPBA. W ramach projektu podopieczni zostaną objęci pomocą indywidualnych doradców. Projekt zakłada również edukację w zakresie zdrowia, doradztwo socjalne czy pośrednictwo pracy. Osoby biorące udział w projekcie wezmą udział w zajęciach sportowo-kulturalnych, uczestniczyć będą też w wolontariacie.

 

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Całkowita wartość projektu wynosi 963 702,80 zł.

 

Niecodzienna pomoc

Drodzy Przyjaciele

 

kot

 

W Schronisku dla Mężczyzn na Nowych Sadach mamy cztery piękne koty, którym w jakiś czas temu zmarł opiekun i żywiciel, Pan Paweł. Człowiek, który oddawał im swoje serce, zaangażowanie, a także organizował wszelki dobra. Koty są domowe, nauczone korzystać ze żwirku.  W tej chwili nasi Czworonożni przyjaciele są pod opieką innych Opiekunów, którzy robią wszystko aby  Kotom nie zabrakło niczego – co niestety w sytuacji w jakiej sami się znaleźli nie jest łatwe.  Jako TPBA Koło Łódzkie  staramy się  zapewnić opiekę naszym Milusińskim , jednak budżetu Schroniska nie stać na utrzymanie w całości naszych pupili, bo jednak są to cztery pyszczki do wyżywienia, a stanowczo nie chcielibyśmy oddawać ich do schroniska dla zwierząt.
Stąd nasz OGROMNY APEL o wsparcie w postaci KARMY oraz ŻWIRKU.

Wszelką pomoc należy kierować na ul. Nowe Sady 17, w razie potrzeby kontakt telefoniczny pod nr 42 259 27 05 – Zarząd, Kierownik lub Opiekun.

 

Nowy projekt „Azymut na zmiany”

Od listopada 2017 roku w placówkach Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi będzie realizowany kolejny projekt aktywizacji zawodow0 – społecznej adresowany do naszych mieszkańców.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łodzi.

 

 

Dotacja

pobrane

Placówki Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi prowadzone są na zlecenie Miasta Łodzi, głównym źródłem ich finansowania jest dotacja z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.